Rafting na Zambezi, Zimbabwe

Cílem této expedice je rafting na jedné z nejdivočejších řek světa – Zambezi.
Šestidenní rafting po řece Zambezi zažijete pouze s námi! Plavbu zahájíme přímo pod Viktoriinými vodopády. Tisíce kubíků vody tvoří v hlubokém basaltovém kaňonu četné peřeje. Laguny mezi jednotlivými katarakty, teplá voda a velká hloubka dělají ze Zambezi relativně bezpečnou řeku pro rafting. Pobyt v Africe je možné prodloužit o výlet na safari v NP Hwange.


TERMÍN: 30. listopadu až 10. prosince 2017 - rafting

25. listopadu až 10. prosince 2017 - rafting + safari v NP Hwange


CENA: 47 600 Kč/osoba - rafting

59 700 Kč/osoba - rafting + safari v NP Hwange

REZERVOVAT


PROGRAM:

1.-2. den SKUPINA S PRODLOUŽENÍM - SAFARI V NP HWANGE: Letecky Praha - Lusaka, přejezd do Victoria Falls.

3. den Přejezd do NP Hwange. Ubytování v kempu.

4.-6. den Třídenní pozorování zvěře v jednom z největší národních parků Afriky, který je vyhlášený širokou škálou a velkým množstvím zvěře, především pak slonů.

7. den Návrat na Victoria Falls; fakultativně rybaření, výlet lodí a jiné aktivity.
resp. 6.-7. den SKUPINA BEZ PRODLOUŽENÍ: Letecky Praha - Lusaka, přejezd k Victoria Falls a připojení se ke skupině ze safari, dále již společně.

8. den Krátký přejezd k řece, rozdělení vybavení a naložení raftů. Po důkladné instruktáži vás čeká 12 km (celkem to bude 130 km) řeky s několika peřejemi obtížnosti WW 5. Spát budeme nad peřejí #11. Hlavní peřeje budou: Schody do nebe, Ďáblův záchod, Gulliverovy cesty a další.

9.-12. den Nezapomenutelné dny v krásném kaňonu Zambezi s množstvím obrovských peřejí a spoustou zábavy. Čekají nás mohutné peřeje se vzrušujícími názvy: Požírač náklaďáků, Terminator, Udělejme dohodu, Tajemný jezdec a další. Několik nesjízdných peřejí budeme přenášet.

13. den Basaltový kaňon se otevře a vplujeme do krajiny s travnatými břehy, kde řeka ztichne a objeví se větší krokodýli, hroši a další zvířata. Na vysedacím místě v Matetsi vyložíme rafty a přejedeme zpět do kempu ve Victoria Falls.

14. den Viktoriiny vodopády - fakultativní program. Tento den si můžete vybrat z aktivit přesně podle vaší chuti a zaměření. Nabídka je velice rozmanitá: výlet na koních nebo na slonech, návštěva lví stanice, let helikoptérou nad Viktoriinými vodopády, jízda na kanoi po mírnějším horním toku Zambezi, safari a další; závěrečná párty.

15.-16. den Odlet z Lusaky a návrat do ČR.

Cena zahrnuje: průvodce CK a místní průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Lusaka–Praha, místní doprava, 3x kemp (a 5 nocí ve volné přírodě), stravování na řece 6x plná penze, zapůjčení lodí a vodáckého vybavení, vstupné do NP Victoria Falls; v NP Hwange – 5x kemp (4x v Hwange + 1x ve Victoria Falls), 1 večeře + 3x plná penze + 1 snídaně, vstupné do NP Hwange.

Cena nezahrnuje: Zimbabwské + Zambijské vízum – asi 80 USD, cestovní pojištění.

Možnost cestovního pojištění:

Cestovní pojištění pro delší termín - 720 Kč/osoba
Cestovní pojištění pro kratší termín - 495 Kč/osoba
Pojištění včetně storna zájezdu pro delší termín - 2 475 Kč/osoba
Pojištění včetně storna zájezdu pro kratší termín - 1 925 Kč/osoba

Fakultativní služby: 3 noclehy v posteli místo stanu ve Victoria Falls (60 USD/os.), exkurze ve Victoria Falls (asi 200–300 USD).

Náročnost: Průměrná fyzická kondice a dobrá znalost plavání je podmínkou.

Pořadatel: CK Mad Mat Sport

Napište nám

Udělejte první krok k nezapomenutelné dovolené nejen ve slovinském Bovci!

captcha

E-mail: info@alpicenter.cz

Telefonní čísla: +386 31 783 074, +420 731 426 966

Sledujte nás

Copyright © 2014 Alpicenter