Rafting na Karnali, Nepál

Karnali je bezesporu perlou mezi nepálskými řekami. Stabilně velký průtok a obrovské, přitom relativně bezpečné peřeje z ní činí ideální řeku pro expediční rafting. Svým průtokem i skladbou peřejí připomíná řeky jako jsou Colorado, Futaleufú nebo Zambezi. Svým skalnatým kaňonem a přírodní scenerií se pak řadí mezi „Top Ten“ nejkrásnějších raftových řek světa.


TERMÍN: 15. až 30. října 2016


CENA: 44 500 Kč/osoba

REZERVOVAT


Zapomenuté údolí Karnali je prosto jakékoliv komerce a na většině splavovaného toku není ani žádné osídlení. Celková délka úseku je 180 km, tedy 7 pohodových dní. Řeka protéká členitým kaňonem, jehož svahy jsou porostlé džunglí. Lze zde spatřit opice, různé druhy exotického ptactva, gaviála či krokodýla. Na spodním toku se pak vyskytuje i vzácný druh sladkovodního delfína. Vzhledem k tomu, že se na této řece začala budovat vodní elektrárna, je možná tato výprava jednou z posledních!
Rafty povedou zkušení vůdci, kteří jsou na nepálských řekách jako doma. Výprava bude mít k dispozici mimo raftů i kajaky pro kvalitnější sportovní vyžití v peřejích a případnou záchranu. Každý z členů expedice bude vybaven kompletním vodáckým vybavením včetně nepromokavých vaků. Neoprenové obleky se v toto období na nepálských řekách nepoužívají.

PROGRAM:

1.-2. den Letecky Praha – Káthmándú, odpolední přílet do nepálského hlavního města.

3. den Příprava na cestu, odjezd večerním autobusem do západního Nepálu.

4. den Pozdně odpolední příjezd do vesničky Tallo Dungeswar, kde přespíme.

5. den Nafouknutí a naložení raftů, instruktáž, nácvik a splutí prvních kilometrů Karnali.

6.-8. den Plavba kaňonem řeky Karnali, plným velkých peřejí i překrásných lagun – čekají nás proslulé peřeje Pádlo, Boží dům, Vězení, Utopené Trenýrky a další.

9.-10. den Sevřený kaňon je vystřídán otevřenou krajinou porostlou džunglí, peřeje se znatelně zmírní, krajina se zaplní nepálskými vesnicemi a lesy severoindické nížiny Terai.

11. den Po pár hodinách na řece, v posledním kaňonu Karnali, dojezd do vesnice Chisapani, sbalení raftů a přejezd do NP Bardyia.

12. den Fakultativní programy v džungli: vyjížďka na slonech, stopování divokých slonů, nosorožců a tygrů. Návštěva místních hospod a ochutnávka rýžového piva.

13. den Cesta autobusem zpět do Káthmándú, na vyžádání je možnost letět letadlem.

14. den Ranní příjezd do Káthmándú, prohlídka města.

15.-16. den Letecky Káthmándú – Praha. Program je možné prodloužit o plnohodnotný treking - Panchase nebo Gosaikunda trek (napište nám o více informací).

Cena zahrnuje: Průvodci, letenka vč. všech poplatků Praha–Káthmándú–Praha, doprava včetně nočního autobusu, 6x místní hotely a turistické lodže (6 nocí ve volné přírodě u řeky), na řece plná penze, rafting a průjezd národním parkem a s tím související povolení, kompletní vodácké vybavení vč. nepromokavých vaků (neoprenové obleky se kvůli horku na nepálských řekách nepoužívají).

Cena nezahrnuje: Nepálské vízum (asi 40 USD), cestovní pojištění.

Možnost cestovního pojištění:

Cestovní pojištění - 720 Kč/osoba
Cestovní pojištění včetně storna zájezdu - 1 890 Kč/osoba

Fakultativní služby: Alternativně místni přelet do Káthmándú (asi 180 USD).

Náročnost: Průměrná fyzická kondice a dobrá znalost plavání je podmínkou.

Pořadatel: CK Mad Mat Sport

Napište nám

Udělejte první krok k nezapomenutelné dovolené nejen ve slovinském Bovci!

captcha

E-mail: info@alpicenter.cz

Telefonní čísla: +386 31 783 074, +420 731 426 966

Sledujte nás

Copyright © 2014 Alpicenter